In perioda 12-14.04.2024 sportivi din cadrul clubului nostru Olga T.,Irina R.,Flavia G.,Bianca L. si Beatrice L. au participat la Cupa si Campionatul European de Karate SKDUN in Debrecen – Ungaria.

Acestia au reprezentat cu succes Romania la aceasta competitie si au obtinut rezultate ramarcabile!

 

Campionatul European                                                                            

Beatrice L.                                                                                                                        

  • Locul 1 kata cadeti 3kyu-Dan 
  • Locul 1 kata echipe cadeți feminin 14-15 ani                                                                                
  • Locul 1 kumite sabon cadeti -53 kg                                                                                                                                                       
  • Locul 1 kumite echipe mixt 12-15 ani    

   

 Bianca L.

  • Locul 3 kata cadeti 3kyu-Dan                                                                       
  • Locul 1 kumite ippon cadeti -53 kg                                                                                                                              
  • Locul 1 kumite echipe mixt 12-15 ani                                                                                      
  • Locul 1 kata echipe cadeți feminin 14-15 ani      

                                                                

                                                                 

 

Cupa Europeana                                                                                                                

Flavia G.                                                                                                                               

  • Locul 1 kata feminin minicadeți 5-4 kyu                                                                              
  • Locul 3 duo kata team minicadeți         

                                                                                                                                                 

 

Olga T.                                                                                                                                                                                                      

  • Locul 1 kihon sanbon kumite copii 6-4 kyu                                                                           
  • Locul 1 kihon Ippon kumite copii  6-4 kyu                                                                                      
  • Locul 1 duo kata mixt copii 6-4 kyu      

                                                          

 

Irina R.    

  • Locul 2 kata individual feminin 10-11 ani 9-8 kyu
  • Locul 2 kihon sanbon numite feminin 10-11 ani 9-8 kyu                                                                                                                            
  • Locul 3 kihon ippon kumite feminin 10-11 ani 9-8 kyu